Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Australský seriál Poldové z přístavu (stanice AXN jej uvádí pod názvem Vodní krysy), v originále Water Rats, je z policejního prostředí. Děj se točí okolo lidí z přístavní policie, kteří bojují se zločinem v Sydneyském přístavu. Veškerý zločin na vodě či podél pobřeží má na starosti právě parta z přístavní policie, která se skládá z detektivů, potapěčů, operátorů, policistů na lodi jménem Nemesis a jako každý policejní útvar má i své šéfy. Jsme svědky kvalitní detektivní práce, honiček na lodích a člunech, potápění atd. Velmi často nahlížíme také do jejich soukromí, které často souvisí právě s jejich prací. Seriál se může pochlubit dobře napsaným scénářem, který výborně kombinuje akci i humor.  

Seriál byl natáčen v letech 1996 - 2001, přičemž 1. epizoda měla premiéru 12. 2. 1996 a poslední 7. 8. 2001. Celkem bylo natočeno 177 epizod, které jsou rozděleny do 6 sérií. Každá epizoda trvá něco okolo 45 minut.

Seriál vytvořili John Hugginson a Tony Morphett. Hlavními producenty byli Hal McElroy a Ted Roberts. Dalšími producenty byli Kris Noble a Errol Sulliven. Jako hlavní důvod ukončení seriálu uvedl producent Kris Noble vzrůstající náklady.

Hlavními postavami jsou především detektivové vodní policie. Po dobu tří řad jsou to Frank Holloway (Colin Friels) a Rachel Goldstein (Catherine McClements), kterým pomáhají Tommy Tavita (Jay Laga´aia), Gavin Sykes (Brett Partridge) a Fiona Cassidy (Sophie Heathcote) na policejní lodi Nemesis, potápěči Dave McCall (Scott Burgess) a Terry Watson (Aaron Jeffery) a na centrále vždy připravení Jeff Hawker (Peter Bensley) a Helen Blakemore (Toni Scanlon) pod vedením Clarka Webba. Po Clarkově odchodu se šéfem stává Jeff.

Obsazení se trochu změní ve 2. sérii, kdy odchází Fiona Cassidy a Terry Watson. Fionu nahradí Tayler Johnson (Raelee Hill).

Ve 3. sérii příchází potápěčka Emma "Woodsy" Woods (Allison Cratchley). Taky se poprvé objevuje budoucí detektiv vodní policie Jack Christey (Steve Bisley).

Ve 4. sérii dochází k radikálním změnám. Přichází Mick Reilly (Aaron Pedersen) jako třetí detektiv a po odchodu Franka nastupuje do řad vodní policie již zmiňovaný Jack Christey. Na konci série, kdy Rachel umírá, se objevuje Alex St´Claire (Dee Smart). Vodní policii opouští Tayler Johnson.

V 5. sérii se Alex definitivně stává detektivkou u vodní policie. Tayler je nahrazena Donnou Janevski (Rebecca Smart). Řady vodní policie také opustí Tommy Tavita a Dave McCall. Tommyho nahradí Matthew Quinn (Diarmid Heidenreich) a Dave je nahrazen Lancem Rorkem (Joss McWilliam). Během série se objeví Jackova dcera Sophie Ferguson (Brooke Satchwell).

V 6. sérii umírá Lance Rorke na následky těžkého zranění. Ke konci série se objeví nový detektiv George Newhouse (Rodger Corser).