Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Obrazek

    

 Účinkování

1.,2.,3. a 4. řada - (1996 - 1999)

První epizoda - Dead in the water

Poslední epizoda - Tomorrow never comes

 

Celé jméno - Francis James Holloway 

Povolání - Frank je detektiv vodní policie.

Hodnost - Detektiv Senior Konstábl

Parťáci  - Rachel Goldstein


Popis

Frank je sympaťák s dost výbušnou povahou, díky čemuž se občas dostane do pěkné šlamastiky, a taky už

kvůli disciplíně byl degradovaný. Byl dvakrát ženatý a pokaždé rozvedený. Jeho otec i děda byli pracovníci v

docích, takže se svými bratry vyrůstal takřka přímo u moře. Neuznává autority a nesnáší byrokracii. Je hodně

skoupý na slovo. Má dva bratry. Zatímco jeden ho obdivuje a vzhlíží k němu, druhý ho nenávidí. 

Barva vlasů: hnědá

Barva očí: modrá

Rodinný stav: dvakrát rozvedený


 Rodina

2 bratři - Kevin a Jimmy Holloway

 

Vztahy

Caroline Cox

Caroline vypomáhá Frankovi a Rachel s několika případy. S Frankem jsou si docela sympatičtí a pokukují po sobě. Jednou Caroline Franka nečekaně navštíví večer doma s lahví vína. Začnou se líbat a stráví spolu noc. I potom jejich vztah nějakou dobu pokračuje, ale zanedlouho se přestanou scházet.

Jennifer Campbell

Frank se do Jennifer zamiluje při vyšetřování případu vraždy pana Campbella. Problém je ten, že Jennifer může být taky podezřelá z vraždy svého manžela. Frank to ale naprosto ignoruje a je Jennifer úplně okouzlený. Rachel ale najde svědka, který potvrdil, že už se Jennifer jednou snažila svého muže zabít. Frank tomu z počátku vůbec nevěří a chce si to s oním svědkem vyříkat. Ten mu řekne, že i jeho jako policistu před časem svedla. Když se objeví nové důkazy o vině Jennifer, musí si Frank chtě nechtě přiznat, že ho Jennifer jen využila.  

Rachel Goldstein

Frank je pro Rachel oporou, když se vyrovnávala se vším, co se událo kolem Knockera. To je zblíží ještě víc a během 2. série se jejich vztah hodně prohloubí a vypadá to, že to dají dohromady. Je tu ale překážka v podobě jejich pracovního vztahu. Hlavně Rachel si nechce nic začínat s kolegou, kterému kryje záda a sama to utne dřív, než by to přerostlo v něco víc. Je ale vidět, že Frank hodně žárlí, když si Rachel začne s Michaelem Jeffriesem. Nakonec, možná i kvůli Frankovi, Rachel odmítá Michaelovu nabídku k sňatku. Zůstavají nejlepšími přáteli. Když pak Frank opouští vodní policii, je z toho Rachel hodně špatná.

Obrazek

Nicola Bourke

Frank se s Nicolou seznámí, když společně s Rachel řeší případ v Melbourne. Nicola je detektivka a parťačka Frankova známého "Maca" Phillipse. Je vidět, že si je Frank s Nicolou velmi sympatyčtí a stráví spolu noc. Jejich vztah ale nemá dlouhé trvání a končí prakticky hned potom, co začal.

Liz Robinson

Liz je Frankova druhá ex-manželka, se kterou se dá Frank na začátku 3. série znovu dohromady. Liz žádá Franka o pomoc, když se ji někdo snaží vydírat a potom dokonce i zabít. Naštěstí u toho byl Frank, který ji zachránil. Frank uzná, že Liz potřebuje ochranu a nabídne jí, že by mohla bydlet u něj. Frank s Rachel zjistí, že ji vydíral její vlastní manžel, který dokonce předstíral svou smrt. Liz je z toho špatná a Frank je jí velkou oporou. To je opět zblíží a vzpomenou si na staré časy. Začnou se znovu imtimně stýkat. Dlouho jim to ale opět nevydrží. Liz dostane nabídku na odbornou stáž do Ameriky. Nabízí Frankovi, ať jede s ní, ten ale po dlouhém uvažování odmítá.

Obrazek

Louise Bradshaw

Louise je detektivka z jiného oddělení. S Frankem se seznámí, když společně pracují na jednom případu a mají předstírat, že jsou milenecký pár. Po úspěšném ukončení případu to už hrát ale nemusí a je evidentní, že se do sebe zakoukali a začali se stýkat i v soukromém životě. Později si dají menší pauzu, protože Louise pracuje v utajení a s Frankem je prostě moc na očích. Zanedlouho se k sobě zase vrátí a klape jim to. Bohužel vztah končí tragicky, když je Louise při jedné akci zastřelena. Frankovi už nezbylo nic jiného, než obejmout její mrtvé tělo.

Obrazek


Zranění

1. série

Epizoda

Eyewittnes (Očitý svědek) - šrám nad okem, který mu způsobil Marty Miller

Old flame (Stará láska) - postřelen do břicha a levého stehna

2. série

Epizoda

Hunting Season (Lovecká sezóna) - rozbitý obličej

Cleaner (Čistič) - bodné zranění nožem do břicha

3. série

Epizoda

Double play (Dvojitá hra) - nalomené žebro

War games (Válečné hry) - pohmožděniny, které mu způsobil chlápek od Terryho Medigana


Odchod 

Frank odchází na začátku 4. série, kdy je jeho dávný přítel nalezen mrtvý a odkázal mu jachtu, kterou kdysi

společně získali. Frank už je flustrovaný z náročné detektivní práce. Loučí se tedy s vodní policií, odplouvá pryč

na své jachtě a zanechává plačící Rachel na molu.

--------------------------------------------------------------------------------------

Screencaps

1.série

Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us

2.série

Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us

3. série

Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us

4. série

Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us  Free Image Hosting at www.ImageShack.us